Author Archives: admin

JESIENNY PRZEGLĄD DZIAŁEK

KOMUNIKAT

Zarząd ROD „GAJOWICE” informuje, że w dniach 5 – 9 listopada 2018 r. przeprowadzony będzie jesienny przegląd zagospodarowania działek.

W  czasie przeglądu, w szczególności sprawdzane będzie:

  • zainstalowany numer działki w widocznym miejscu
  • uporządkowanie przyległych alejek
  • kompostownik usytuowany na działce.
  • ogólne zagospodarowanie i wygląd działki.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

UWAGA!!!

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI NA NASZYM OSIEDLU!!!

odbędzie się

w piątek 26.10.2018 r. w godz. 8.00- 15.00
na boisku szkolnym
SP nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Kaczmarka przy ul. Grochowej 36/38

(wejście od strony ogródków działkowych).

Uczniowie biorą udział w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci”

Wszyscy włączmy się do zbiórki!!

WBO 2018 – GŁOSOWANIE NA PROJEKT 291.

Szanowni Państwo,

w tym roku nasz ROD – „Gajowice” wystartował w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego WBO 2018 z projektem nr 291 „Ogródki Działkowe – „Gajowice” NADAL otwarte dla mieszkańców Wrocławia.”

Przed nami kolejny, ostatni i zarazem najważniejszy etap na drodze do walki o piękno naszego Ogrodu – głosowanie w WBO 2018 na projekt nr 291.

Dotychczas niemożliwy do realizacji remont alejek spacerowych jest na wyciągnięcie ręki i tylko odrobina naszego zaangażowania, kilka poświęconych minut dzieli nas od zwycięstwa o wspólne dobro naszego osiedla, jakim jest Ogród Gajowice.

Jesteśmy jednym z nielicznych Rodzinnych Ogrodów Działkowych w skali całego kraju, których zgłoszony projekt zaszedł aż tak daleko i został dopuszczony do ostatniego etapu, czyli głosowania wśród mieszkańców naszego miasta (wcześniejsze projekty zgłaszane przez RODy były odrzucane przez Urząd Miasta na wcześniejszym etapie, jako niespełniające wymogów formalnych regulaminu).

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z ogromną prośbą, abyście pomogli nam na ostatniej prostej, na której się znaleźliśmy i rozreklamowali nasz projekt nr 291 wśród rodziny bliższej i dalszej :-), znajomych, znajomych znajomych :-), sąsiadów, znajomych z pracy, szkoły. No i oczywiście oddali swój głos na PROJEKT NR 291. Połączmy siły i wspólnie walczmy, przez udział w głosowaniu, o piękno naszego osiedlowego zielonego serca-ROD Gajowice.

Zasady głosowania poniżej.

Z góry dziękuję i pozdrawiam:
Sławomir Suwała
Prezes Zarządu ROD – „Gajowice”

Wrocławski Budżet Obywatelski

WBO 2018

 

1. projekt 291 – Ogródki Działkowe – „Gajowice” NADAL otwarte dla mieszkańców Wrocławia – remont alei spacerowej – projekt duży.

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2018/projekt,id,291

 

Dodatkowo, zachęcamy Państwa do oddania głosu na dotyczące naszego Osiedla projekty, które nie kolidują z wyborem naszego projektu nr 291Są to:

2. projekt 227 – Górka Pafawag. Etap III – projekt mały.
3. 
Projekt 416 – Zieleń to życie – parki kieszonkowe: Gajowicka Promenada Parkowa przy ul. Kwaśnej – projekt ogólnomiejski.
4. 
projekt 367 – Ścieżka rowerowa Krucza – projekt ogólnomiejski.
5. 
projekt 636 – Uruchomienie zegara na wieży budynku szkolnego przy ul. Jemiołowej 57 – projekt zabytkowy.

Jak, kto i kiedy może zagłosować elektronicznie?

Głosować może każdy mieszkaniec Wrocławia, który ukończył 16 lat, przez aplikację na stronie www.wroclaw.pl/wbo w dniach 14.09.2018 – 01.10.2018. Żeby zagłosować należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego.
Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego głos zostanie zapisany w systemie.

W jaki sposób weryfikuje się liczbę oddanych przez jedną osobę głosów na konkretne zadanie?

Weryfikacja głosów będzie polegała głównie na sprawdzeniu czy dane nie powtarzają się na różnych kartach do głosowania. Numer PESEL będzie jedną z podstawowych informacji poddawanych weryfikacji. Oprócz tego każdy głos oddany elektronicznie będzie musiał być potwierdzony za pomocą kodu wysłanego SMS na podany numer telefonu.

Na czym polega weryfikacja głosów przez kod SMS?

Każdy głosujący w formie elektronicznej, będzie musiał podać swój numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego głos zostanie zapisany w systemie. Z jednego numeru mogą zagłosować maksymalnie 3 osoby. Głosujący nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy osoba, która nie posiada komputera, czy internetu może wziąć udział w głosowaniu?

Tak.  Zarząd ROD – Gajowice planuje uruchomić stanowisko do oddawania głosów drogą elektroniczną. Punkt taki będzie się znajdował przy altanie Zarządu i czynny będzie w godzinach 14.00-18.00 przez cały okres trwania głosowania. W soboty i niedziele w godzinach: 11.00-14.00.
Dnia 22.09.2018r. podczas Dnia Działkowca będziemy zbierać Państwa głosy przez cały czas trwania imprezy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i oddania swojego głosu na nasz projekt nr291.